
Ірена Паттен для Нового Шляху – Українських Вістей.
Музика в усіх її видах та жанрах продовж життя українців, де б вони не жили, все була важливим складником відродження та розвитку нації.
І так, в післявоєнній еміґрації українців до Канади, приїжджає родина Барабашів до Вінніпеґу, потім до Торонта, i тут Марта Кравців Барабаш музиколог, піяніст, педагог, включaється в Канадське товариство мизики, і впроваджує своїх студентів у Канадські конкурси Kiwanis.
Та ціллю проф. Барабаш є виховувати добревишколених музикантів, так що скоро Марта Кравців Барабаш з Оленою Борис та Іваннoю Кушпета ініціює та організує Український Музичний Фестиваль. І вже 1970 року відбувається перший фестиваль молодих учнів музики в Торонто.
Tа основною вимогою учасникам cтає виконання творів україньких композиторів. Від тоді кожного року відбувається фестиваль з участю молодих виконавців, які ширять українську музичну культуру в Канаді. Тепер УМФ має вже 3-денну програму. Участь є відкрита всім студентам музики, як українцям так і неукраїнцям, від 5-ти років життя.
Тепер у фестивалі бере участь від 150 до 200 студентів з Канади та Америки. Учні грають на різних інструментах – фортепіяно, скрипці, бандурі, флейті, кларнеті, та виконують це сольо, дуетами або тріо. Виступають також хори та інструментові ансамблі, але вимогою учасникам є надальше як і першого року фестивалю – вивчення творів українських композиторів.
Велику вагомість у розвитку фестивалю несе вибір високопрофесійних журі. І тут на згадку заслуговують між іншими професори Любка Колесса, Іреней та Люба Жук, Христина Петровська-Quilico, Тарас Філенко та Лариса Кузьменко. Журі мають значний вплив на музичний розвиток молодих учнів. Їхні спостереження та завваги кожному учаснику є надзвичайно цінною наукою.
Третий день Фестивалю це кінцевий концерт. Тут виступають тільки найкращі виконавці. Журі вручають їм грамоти та стипендії. На кінець організатори фестивалю з вдячністю дарують членам журі китиці квтів.
Завдяки візії пані Марти Кравців-Барабаш, з співпрацею Марти Хомин та Валентини Родак, УМФ розвивається дальше, і 1980 р. зроджується новий проєкт, а саме перший 5-літний Конкурс ім. С Людкевича. А 1990р. з нагоди 100-ліття поселення українців в Канаді та 20-ліття УМФ, в престижевій залі Massеy Hall, з досконалою акустикою відбувається урочистий концерт на 10 фортепіянiв, з участю жіночого хору “Веснівка” під дириґентурою Квітки Зорич-Кондрацької.
Продовж років УМФ займається також видавництвом музичих творів українських композиторів та влаштовує концерти видатним особам української музики. Тепер працю професор Марти Кравців-Барабаш продовжують Міка Барабаш-Шеперд, в співпраці Марти Хомин, Ірини Паттен, Олі Білейчук, Надії Король, Галини Дзюрин та Анни Василик.
Однак розвиток та довголітний успіх Українського Музичного Фестивалю завдячується крім організації також до великої міри батькам та рідним, за їхню постійну увагу та підтримку дітей. Учителям складаємо подяку за їхню посвяту i за терпеливість! Окрему сердечну подяку складає УМФ тим особам, організаціям і підприємствам, які доцінюють працю та постійно підтримують УМФ.
ВСІМ ВАМ ВЕЛИКЕ СПАСИБІ !
49-тий УМФ відбудеться 6,7, і 8-го грудня, як все, в приміщенні УНО на 145 Evans Avenue в Toronto.
Запрошуємо до численної участі!
http://www.ukrainianmusicfestival.com
The post 49-й Український Музичний Фестиваль на шляху до 50-ліття appeared first on New Pathway Ukrainian News | Новий Шлях Українські Вісті.