Катерина Озерянська, LJI Reporter для НШ-УВ
1 березня 2025 року в залі Old Mill Toronto відбувся урочистий бенкет з нагоди вручення Гуманітарної нагороди імені Маркіяна Охримовича. Цей престижний захід, організований Суспільною Службою Українців Канади Торонто (Ukrainian Canadian Social Services Toronto), зібрав провідних діячів та представників культурного, громадського й мистецького життя української громади, щоб ушанувати цьогорічну лауреатку, виняткову постать у сфері музичного і громадського життя — Галину Квітку Кондрацьку.
Пані Галина стала лауреаткою Гуманітарної нагороди 2025 року за свою багаторічну самовіддану працю на благо української культури. Засновниця, художня керівниця і диригентка відомого хору Веснівка та Українського чоловічого камерного хору Торонто, випускниця Факультету музики Університету Торонто, вона понад 60 років працює задля збереження української музичної спадщини, несе українську пісню у світ, зберігаючи дух мови, традиції й гідність українського народу. Її діяльність збагатила українсько-канадську громаду, вона підтримувала численних композиторів, замовляла нові твори, популяризувала українську хорову музику, водночас виховуючи та надихаючи покоління виконавців і слухачів у Канаді, Україні та США. Протягом всієї кар'єри пані Кондрацької її діяльність була вшанована численними відзнаками, серед яких — нагорода за визначну діяльність від Хорової федерації Онтаріо (Distinguished Service Award, Ontario Choral Federation) (1996), відзнака Асоціації канадських хорових диригентів (Association of Canadian Choral Conductors) (2003) та медаль від Світового Конґресу Українців за популяризацію спадщини Шевченка (2015).

Відвідувачі бенкету
Церемонія відкрилась привітальним словом президентки Ради директорів Суспільної Служби Українців Канади Торонто Орести Тицької, яка подякувала всім присутнім за те, що долучилися до святкового вечора, аби підтримати організацію та вшанувати цьогорічну лауреатку Гуманітарної нагороди. Пані Ореста також висловила вдячність акордеоністу Нікові Танчаку за музичний супровід у коктейльній частині вечора та щиро подякувала всім спонсорам, які зробили можливим проведення заходу. Ведучою вечора виступила колишня президентка UCSST і громадська діячка Ганя Семотюк. Упродовж урочистостей пролунали слова привітань від організаторів і гостей, зокрема від Богданни Дацьків, президентки хору Веснівка, Богданни Чуми, яка виголосила промову на честь лауреатки, а також від Лідії Адамс, художньої керівниці Elmer Iseler Singers, яка назвала Галину Квітку Кондрацьку «життєвою силою української хорової культури в Канаді». Хоровий супровід забезпечив жіночий хор Веснівка, який виконав духовний гімн «Отче наш» на початку вечора та пісню «Многая літа» наприкінці. У музичних інтермедіях виступили заслужений артист України Іван Пилипець, який подарував публіці дві пісні, та Антон Єрецький — скрипаль і диригент із міжнародним досвідом, випускник віденських консерваторій, який поєднує європейську традицію з глибоким розумінням сучасної музичної сцени.

Співає Хор Веснівка
Упродовж вечора гості переглянули низку відеозвернень від політиків, громадських діячів та високопосадовців, які щиро вітали Галину Квітку Кондрацьку з її заслуженим визнанням і дякували їй за багаторічну працю на благо української культури та громади. Особливе місце у програмі вечора посів документальний фільм, створений до 50-річчя хору Веснівка, який транслювався під час святкової вечері. У фільмі прозвучали глибокі слова визнання від Meланії Туржон, докторка музичних мистецтв, яка наголосила на силі хорової музики як інструменту єдності та духовного піднесення, а також на винятковій ролі Квітки як лідерки, що формує не лише музичний, а й моральний дух колективу. У фільмі було показано, як у 1965 році пані Кондрацька розпочала свою діяльність у школі Святого Миколая в Торонто, де створила перший гурт дівчат, що згодом став знаним у світі жіночим хором. Веснівка під її орудою виступала в 12 країнах, здобула численні відзнаки, зокрема міжнародний трофей у Вельсі у 1993 році та срібну медаль на Першій хоровій олімпіаді в Австрії у 2000 році. Відео не лише висвітлило професійні досягнення, а й передало глибину емоційного зв’язку між учасницями хору та їхньою керівницею. Завершуючи стрічку, пані Галина зворушливо зазначила, що Веснівка – це не просто хор, а велика родина, об’єднана любов’ю до пісні, яка підтримує одне одного у радості й скорботі.
Президент Конґресу українців Канади, Відділ Торонто, Петро Штурин передав щирі привітання з нагоди вручення нагороди та висловив вдячність організаторам заходу. У своєму зверненні він підкреслив, що діяльність Галини Квітки Кондрацької є яскравим прикладом самовідданості, культурного провідництва та служіння громаді, а її внесок у розвиток українського мистецтва заслуговує на глибоке визнання.
Серед присутніх на заході були також попередні лауреати нагороди – Зеня Кушпета, Оксана Рева та Валентина Курилів , які були урочисто відзначені перед гостями. Їхні імена – серед вражаючого списку попередніх відзначених: Віктор Малярек, відомий журналіст і автор; Ераст Гуцуляк, філантроп, що підтримував культурні, освітні та благодійні ініціативи; Зеня Кушпета — засновниця реабілітаційного центру “Джерело” у Львові; д-р Олег Антонишин — пластичний хірург, що очолював медичні місії до України; о. Іван Татарин — духовний лідер; Валентина Курилів — освітянка, яка розробила навчальні матеріали про Голодомор; Оксана Рева – активістка, ініціаторка проєкту Меморіалу жертв Голодомору в Торонто.

Організатори і почесні гості
Гуманітарна нагорода імені Маркіяна Охримовича була заснована у 2010 році на вшанування спадщини першого професійного соціального працівника UCSST – людини, яка присвятила своє життя допомозі вразливим, новоприбулим і молоді, працюючи для громади понад 70 років. Його ім’я стало символом гуманітарного служіння. Маркіян Охримович був одним із фундаторів Суспільної Служби Українців Канади Торонто, відомий своєю боротьбою за соціальну справедливість та підтримкою вразливих категорій населення. Особливої уваги заслуговує сама нагорода — унікальна бронзова статуетка “Helping Hands”, створена скульптором Олегом Лесюком. Вона втілює місію UCSST — «допомагати, захищати і підтримувати» — через символіку соняха, сонця, спіралі та двох рук.
Суспільна Служба Українців Канади Торонто – неприбуткова організація, яка протягом понад 70 років надає послуги українській громаді. З 2022 року UCSST допомогла понад 4681 новоприбулим українцям, забезпечуючи інформаційною підтримкою щодо тимчасового житла, працевлаштування, медичних послуг і урядових програм. Команда з шести соціальних працівників здійснила понад 15 561 індивідуальну консультацію. Організація активно розвивається і продовжує служіння громаді завдяки підтримці доброчинців та партнерів.
Фінансова та організаційна підтримка цього урочистого заходу стала можливою завдяки щедрості низки визначних меценатів, громадських організацій і приватних жертводавців. Серед головних партнерів події — Horodynsky Farms Inc. та Ihnatowycz Family Foundation, а також BCU Financial & BCU Foundation, Roy & Olenka Wasley.
Важливу підтримку також надали The Shevchenko Foundation, Canada-Ukraine Foundation, Ukrainian Credit Union Limited, Mitchell, Bardyn & Zalucky LLP, Patricia Washchyshyn (in memory of Myron Washchyshyn / в пам’ять про Мирона Ващишина), Eugene & Natalie Hontscharuk та The Ochrym Family.
До кола прихильників, які долучилися до ініціативи, увійшли також Exact Air Control Ltd., Rodan Energy Solutions, John E. Firchuk Law Office, Nadia & Taras Tataryn, Ukrainian Canadian Professional and Business Association of Toronto.
Серед приватних жертводавців — Оксана Дума, Харита Голод, Богданна Дацьків, Христина Цурковська, Орися Созанська, компанія Remax Professionals Inc., Марія Танчак, Ірина Сірко, Уляна Стех, Браян Сторі, д-р Джордж і Оксана Рева.
Окрему вдячність організатори висловили Фундації ім. О. Ольжича та Лицарям Колумба – Раді Шептицького за тривалу підтримку громадських ініціатив, а також Любомиру Левицькому і Flower Fantasy — за витончене оформлення простору, що додало заходу святкової атмосфери.
Цьогорічне вручення Гуманітарної нагороди ім. Маркіяна Охримовича стало не лише визнанням постаті Галини Квітки Кондрацької, а й глибоким підтвердженням ролі культури, громадської діяльності й самопосвяти в житті української діаспори Канади. Захід ще раз нагадав, що завдяки відданим людям наше коріння зберігається, квітне і надихає прийдешні покоління.
The post Суспільна Служба Торонто вручила Гуманітарну нагороду ім. Маркіяна Охримовича Галині Квітці Кондрацькій appeared first on New Pathway Ukrainian News | Новий Шлях Українські Вісті.